sobota, 31 sierpnia 2013

Wafelek nadziewany KNOPPERS

Już widzę te mamy, które dają swoim pociechom pyszny wafelek KNOPPERS nadziewany nadzieniem mlecznym i nugatowym i myślą, że to bardzo pożywne II śniadanie. 1 taka porcja ma masę 25g.
SKŁAD: cukier, tłuszcz roślinny, mąka pszenna (12%), mleko odtłuszczone w proszku (11,5%)*, orzechy laskowe (9%), pełnoziarnista mąka pszenna (6%), kakao, tłuszcz mleczny (2,6%)*, produkt z serwatki, kakao odtłuszczone, skrobia pszenna, emulgator: lecytyna sojowa, śmietanka w proszku (0,3%)*, sól, aromat, syrop karmelowy, substancja spulchniająca: wodorowęglan sodu.

Cukier: próchnica zębów, ciągłe uczucie głodu, w gorszych przypadkach zapalenie żołądka i jelita grubego, konieczność zwiększania dawki witaminy B, cukrzyca, otyłość, kamica żółciowa, choroby trzustki, zawał serca...
Tłuszcz roślinny: pozbawiony cholesterolu. Może to być olej palmowy...
Mąka pszenna: i tutaj zależy jaki typ, ale przypuszczam, że jeden z najniższych = najmniej składników mineralnych :( generalnie wolałabym inny rodzaj mąki - ten nie jest polecany w zbyt dużych ilościach dla osób będących na diecie.
Mleko odtłuszczone w proszku: poddane obróbce cieplnej, dzięki czemu zawartość tłuszczu została obniżona do nie więcej niż 0,50 % (m/m). Musi być wzbogacane w syntetyczne witaminy :(
Orzechy laskowe: wolałabym ich trochę więcej:)
Kakao: właściwości kakao mogą chronić przed rakiem jelita grubego. A to dzięki wysokiej zawartości flawonoidów, które chronią nasz organizm przed stresem oksydacyjnym.
Tłuszcz mleczny: jest przede wszystkim źródłem energii, ale zawiera również w swoim składzie witaminę A, D oraz E.
Produkt z serwatki: produkt z serwatki? Coś to podejrzane...
Kakao odtłuszczone: :)
Skrobia pszenna: skrobia dzięki związanym cząsteczkom glukozy w długie łańcuchy, uwalniana jest powoli, przez co potrawa syci na dłuższy czas. Trzeba jednak pamiętać, że nie należy z nią przesadzać.
Lecytyna sojowa: jak dotąd nie jest uznawana za szkodliwą, aczkolwiek lecytyna sojowa jest produkowana z soi, której znaczne obszary na świecie są już genetycznie modyfikowane, stąd nie do końca jest to pewna informacja.
Śmietanka w proszku: w proszku? Dziękuję bardzo.
Sól: niewielka ilość nie zaszkodzi...Ale czy my zjadamy niewielkie ilości soli?
Aromat: aromat wafelka?:(
Syrop karmelowy: syrop z palonego cukru...
Wodorowęglan sodu: uważane za nieszkodliwe

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/25g:
Wartość energetyczna: 137 kcal
Białko: 2,5g
Węglowodany: 12,6g
  w tym cukry: 8,6g
Tłuszcz: 8,4g
  w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 4,7g
Sól: 0,05g

WRAŻENIA: Wafelek, jak wafelek (ale przynajmniej nie "rozciaplany" - chrupiący i dosyć twardy) - słodki, można w nim odczuć nutę mleka i orzechów ze względu na obecność dwóch warstw w postaci delikatnego kremu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz pomysł, w jaki sposób wykorzystać dany produkt w kuchni? Podziel się z innymi. Nie wiesz, w jaki sposób "poradzić sobie" z danym artykułem? Zapytaj. Chcesz ocenić smak oraz jakość produktu? Twoja opinia jest bardzo ważna...