czwartek, 8 sierpnia 2013

Mix typu fromage SOBIK Górski Przysmak o smaku papryki

Dzisiaj moja mama (tak na marginesie, to mama "zaraziła się" chorobą ode mnie - czyta dosłownie wszystkie etykiety, ale jeszcze się uczy :D ) przyniosła nowy produkt i natychmiast chciała wiedzieć, czy "ma dobry skład". A więc spójrzmy - tym nowym produktem jest mix typu fromage SOBIK Górski Przysmak o smaku paprykowym o masie 80g.
SKŁAD:  twaróg chudy, tłuszcz roślinny (tłuszcze roślinne utwardzone, tłuszcz roślinny, olej roślinny, woda, emulgatory - mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych oraz kwasów tłuszczowych estryfikowanych kwasem cytrynowym, lecytyna; aromat, regulator kwasowości "kwas cytrynowy"), susz paprykowy, przyprawy naturalne, sól, substancja konserwując: sorbinian potasu.

Twaróg chudy: :)
Tłuszcze roślinne utwardzone: prawdopodobnie źródło kwasów tłuszczowych trans, które podnoszą poziom tzw. „złego cholesterolu” (LDL), a obniżają poziom „dobrego”(HDL), a więc miażdżyca w pobliżu.
Tłuszcz roślinny: pozbawiony cholesterolu. Może to być olej palmowy...
Olej roślinny: powstają głównie z owoców oraz nasion roślin oleistych. Otrzymywane są w wyniku bezpośredniego wytłaczania lub za pomocą odpowiednich rozpuszczalników organicznych lub procesów filtrowania. Jednak pod tym olejem może kryć się olej palmowy...
Woda: nieszkodliwa :)
Mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych oraz kwasów tłuszczowych estryfikowanych kwasem cytrynowym: uważane za nieszkodliwe.
Lecytyna: jak dotąd nie jest uznawana za szkodliwą, aczkolwiek lecytyna sojowa jest produkowana z soi, której znaczne obszary na świecie są już genetycznie modyfikowane, stąd nie do końca jest to pewna informacja.
Aromat: no tak, ale jaki? :(
Kwas cytrynowy: występuje w ciągu przemiany materii u człowieka, nieszkodliwy w normalnych ilościach.
Susz paprykowy: "suszona papryka" - a papryka...wiadomo, wspaniała bomba witaminowa.
Przyprawy naturalne: jak naturalne to dobrze :)
Sól: niewielka ilość nie zaszkodzi...Ale czy my zjadamy niewielkie ilości soli?
Sorbinian potasu: syntetyczny, uważany za nieszkodliwy.

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/100g:
Wartość energetyczna: 339 kcal/1419 kJ
Białko: 12,3g
Węglowodany: 4,96g 
Tłuszcz: 30g

WRAŻENIA: Serek ma bardzo ostry smak papryki - rozsmarowuje się średnio łatwo...Poza tym jest dosyć tłusty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz pomysł, w jaki sposób wykorzystać dany produkt w kuchni? Podziel się z innymi. Nie wiesz, w jaki sposób "poradzić sobie" z danym artykułem? Zapytaj. Chcesz ocenić smak oraz jakość produktu? Twoja opinia jest bardzo ważna...