piątek, 16 sierpnia 2013

Kisiel DR. OETKER Słodka Chwila Szczęścia

Każdy z nas pragnie szczęścia...Tylko czy dostarczy nam go zwyczajny kisiel z hibiskusem? Mam przed sobą saszetkę deseru DR. OETKERA - Słodka Chwila Szczęścia o smaku maliny z żurawiną, o masie 32g. Proszek należy wsypać do 175ml wrzącej wody.
SKŁAD: cukier, skrobie, 4% maliny liofilizowane, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), 0,6% ekstrakt z hibiskusa, 0,6% żurawina suszona, aromaty, barwnik (betanina), ekstrakt z czarnej marchwi i hibiskusa, substancja wzbogacająca (witamina C), maltodekstryna.

Cukier: ah oh, nasz wspaniały bohater na I MIEJSCU! Jego działanie w wielu zakresach: próchnica zębów, ciągłe uczucie głodu, w gorszych przypadkach zapalenie żołądka i jelita grubego, konieczność zwiększania dawki witaminy B, cukrzyca, otyłość, kamica żółciowa, choroby trzustki, zawał serca...
Skrobie: praktycznie nic na ten temat - przypuszczam, że jest to skrobia ziemniaczana + kukurydziana, a więc nieszkodliwe.
Maliny liofilizowane: jak na lekarstwo ich :(
Kwas cytrynowy: występuje w ciągu przemiany materii u człowieka, nieszkodliwy w normalnych ilościach.
Ekstrakt z hibiskusa: hibiskus jest źródłem wielu cennych składników Wśród nich znajdują się kwasy organiczne, polifenole, flawonoidy oraz antocyjany. Poza tym posiada znaczące ilości witaminy C.
Żurawina suszona: :)
Aromaty: mała ilość owoców - trzeba więc dodać aromacików:(
Barwnik (betanina): barwienia deseru początek...
Ekstrakt z czarnej marchwi i hibiskusa: szybko!szybko!idealny kolor potrzebny!
Substancja wzbogacająca (witamina C): syntetyczne...
Maltodekstryna: naturalny zamiennik tłuszczów.

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/207g (%GDA):
Wartość energetyczna: 128 kcal/546 kJ (7%)
Białko: 0,6g (1%)
Węglowodany: 32,1g (12%)
  w tym cukry: 19,9g (22%)
Tłuszcz: 0,2g (0%)
  w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 0,2g (1%)
Błonnik pokarmowy: 1g (4%)
Sód: 0g (0%)
Witamina C: 31,1mg (39%)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz pomysł, w jaki sposób wykorzystać dany produkt w kuchni? Podziel się z innymi. Nie wiesz, w jaki sposób "poradzić sobie" z danym artykułem? Zapytaj. Chcesz ocenić smak oraz jakość produktu? Twoja opinia jest bardzo ważna...