niedziela, 1 września 2013

Batonik KINDER BUENO

"Pozwól się uwieść"...och, jak ci producenci kuszą potencjalnego klienta...Przekonajmy się, czy warto ulec reklamie i skusić się na wafelek KINDER BUENO, pokryty mleczną czekoladą i wypełniony delikatnym, mleczno - orzechowym nadzieniem. Jedna sztuka taka ma masę 21,5g (w opakowaniu łącznie dwa paluszki -> 43g).
SKŁAD: czekolada mleczna: 31,5% (cukier, tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, mleko odtłuszczone w proszku, masło odwodnione, emulgator: lecytyny (soja); wanilina), cukier, olej roślinny, mąka pszenna, orzechy laskowe 10,8%, mleko odtłuszczone w proszku, mleko pełne w proszku, czekolada (cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy; emulgator: lecytyny (soja); wanilina), kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, emulgator: lecytyny (soja); substancje spulchniające (wodorowęglan sodu, węglan amonu), sól, wanilina.

Cukier: próchnica zębów, ciągłe uczucie głodu, w gorszych przypadkach zapalenie żołądka i jelita grubego, konieczność zwiększania dawki witaminy B, cukrzyca, otyłość, kamica żółciowa, choroby trzustki, zawał serca...
Tłuszcz kakaowy: masło kakaowe.
Miazga kakaowa: pozbawione łupin, zmielone ziarna kakaowca. Flawonoidy obecne w ziarnie kakaowca chronią przed nowotworami i wspomagają układ odpornościowy, zapobiegają też chorobom układu krążenia.
Masło odwodnione: źródło kwasów tłuszczowych nasyconych.
Lecytyna (soja): jak dotąd nie jest uznawana za szkodliwą, aczkolwiek lecytyna sojowa jest produkowana z soi, której znaczne obszary na świecie są już genetycznie modyfikowane, stąd nie do końca jest to pewna informacja.
Wanilina: spożywana w zbyt dużych ilościach może powodować u osób wrażliwych różnego rodzaju podrażnienia skóry, egzemę, a nawet zapalenie skóry.
Olej roślinny: pozbawiony cholesterolu. Może to być olej palmowy...
Mąka pszenna: i tutaj zależy jaki typ, ale przypuszczam, że jeden z najniższych = najmniej składników mineralnych :( generalnie wolałabym inny rodzaj mąki - ten nie jest polecany w zbyt dużych ilościach dla osób będących na diecie.
Orzechy laskowe: wolałabym ich trochę więcej...
Mleko odtłuszczone w proszku: poddane obróbce cieplnej, dzięki czemu zawartość tłuszczu została obniżona do nie więcej niż 0,50 % (m/m). Musi być wzbogacane w syntetyczne witaminy :(
Mleko pełne w proszku: i znów proszek...
Kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu: i proszek!
Wodorowęglan sodu: uważane za nieszkodliwe.
Węglan amonu: uważany za nieszkodliwy.
Sól: niewielka ilość nie zaszkodzi...Ale czy my zjadamy niewielkie ilości soli?

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/21,5g:
Wartość energetyczna: 123 kcal
Białko: 2g
Węglowodany: 10,6g
  w tym cukry: 8,9g
Tłuszcz: 8g
  w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 3,7g
Sód: 0,023g

WRAŻENIA: Batonik jest wybitnie słodki - to chrupki wafelek z kremowym, bardzo słodkim nadzieniem o lekkim posmaku orzechów, oblany może troszkę mniej słodką czekoladą.

1 komentarz:

  1. Uwielbiam go, ale ze względu na dietę nie jem. jeden z lepszych batoników :)

    OdpowiedzUsuń

Masz pomysł, w jaki sposób wykorzystać dany produkt w kuchni? Podziel się z innymi. Nie wiesz, w jaki sposób "poradzić sobie" z danym artykułem? Zapytaj. Chcesz ocenić smak oraz jakość produktu? Twoja opinia jest bardzo ważna...