niedziela, 25 sierpnia 2013

Kaszka MLECZNY START z mlekiem o smaku truskawkowym

Kolejną grupą osób, które ulegają podstępnym reklamom są rodzice, którzy przecież chcą tylko samego dobra dla swoich dzieci. Czyż zatem nie zakupią oni kaszki manny z mlekiem, wzbogacanej w witaminy i składniki mineralne, która pokrywa aż 25% zalecanego dziennego ich spożycia? Ależ oczywiście, tym bardziej, że kaszka jest tania i łatwa w przyrządzeniu - należy zalać 60g proszku gorącą wodą. Sprawdźmy zatem, czy rodzice dobrze spełniają swój obowiązek zapewnienia dzieciom pożywnych posiłków.
SKŁAD: kasza manna z pszenicy (49%), mleko w proszku odtłuszczone (18%), cukier, syrop glukozowy, tłuszcz roślinny, suszone truskawki (0,03%), witaminy (C, B6, B12, D), węglan wapnia, węglan magnezu, siarczan żelaza, siarczan cynku, białka mleka, sól, naturalny aromat, proszek buraczany.

Kasza manna z pszenicy: zawiera dużo witamin, jednak też i sporo skrobi, z którą nie należy przesadzać.
Mleko w proszku odtłuszczone: uzyskane w wyniku odparowanie mleka krowiego odtłuszczonego - poddanego obróbce cieplnej, dzięki czemu zawartość tłuszczu została obniżona do nie więcej niż 0,50 % (m/m). Musi być wzbogacane w syntetyczne witaminy :(
Cukier: próchnica zębów, ciągłe uczucie głodu, w gorszych przypadkach zapalenie żołądka i jelita grubego, konieczność zwiększania dawki witaminy B, cukrzyca, otyłość, kamica żółciowa, choroby trzustki, zawał serca...
Syrop glukozowy: zagęszczony wodny roztwór cukrów prostych i wielocukrów. Nie zdziwiłabym się, gdyby przez nagły spadek cukru we krwi po dużym wzroście, Wasz organizm zareagowałby "napadem" na jedzenie.
Tłuszcz roślinny: pozbawiony cholesterolu. Może to być olej palmowy...
Suszone truskawki: ale dużo tych truskawek...:(
Witaminy (C, B6, B12, D): syntetyczne :(
Węglan wapnia: naturalny, pełni rolę barwnika.
Węglan magnezu: uważany za nieszkodliwy.
Białka mleka: głównie kazeina, która jest białkiem najbardziej przydatnym jako materiał budulcowy do syntezy hemoglobiny i białek osocza krwi, ale jednocześnie to główny alergen mleczny. A więc UWAGA ALERGICY!
Sól: niewielka ilość nie zaszkodzi...Ale czy my zjadamy niewielkie ilości soli?
Naturalny aromat: :)
Proszek buraczany: barwnik w proszku...

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/60g:
Wartość energetyczna: 238kcal/1005 kJ
Białko: 7,6g
Węglowodany: 42,3g
 w tym cukry: 19,6g
Tłuszcz: 4g
 w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 3,5g
Błonnik: 1g
Sód: 0,27g

WRAŻENIA: Kaszka jest lekko słodka, gęsta, zaś sama truskawka jest praktycznie niewyczuwalna.Za to można w niej wyczuć drobinki kaszy manny. Charakterystyczny różowy kolor nadaje jej barwnik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz pomysł, w jaki sposób wykorzystać dany produkt w kuchni? Podziel się z innymi. Nie wiesz, w jaki sposób "poradzić sobie" z danym artykułem? Zapytaj. Chcesz ocenić smak oraz jakość produktu? Twoja opinia jest bardzo ważna...