środa, 28 sierpnia 2013

Chipsy błonnikowe SONKO 7warzyw

I kolejna propozycja od czytelniczki znaleziona na półce ze zdrową żywnością - chipsy błonnikowe SONKO 7 warzyw. Sporo w nich błonnika, magnezu, żelaza i cynku. Produkt bezglutenowy. 1 paczuszka (1porcja) ma masę 35g i jest bardzo poręczna.
SKŁAD: pełnoziarnista kukurydza popcornowa (76,6%), posypka o smaku warzywnym (sól, maltodekstryna, warzywa suszone: cebula, papryka słodka, czosnek, chili, szczypior, pietruszka (łącznie 29%), proszek pomidorowy (6,5%), naturalny aromat pomidora, barwnik: ekstrakt słodkiej papryki, ekstrakt cebuli, ekstrakt czosnku), oliwa z wytłoczyn oliwek.

Pełnoziarnista kukurydza popcornowa: niestety niewiele znalazłam na jej temat, aczkolwiek z pewnością nie jest szkodliwa. Należy jednak nie przesadzać z ilością, gdyż kukurydza, jak wiemy, zawiera dużo węglowodanów.
Sól: niewielka ilość nie zaszkodzi...Ale czy my zjadamy niewielkie ilości soli? Martwi mnie, że znajduje się na II miejscu.
Maltodekstryna: naturalny zamiennik tłuszczów.
Warzywa suszone: cebula, papryka słodka, czosnek, chili, szczypior, pietruszka: świetnie!
Proszek pomidorowy: ten proszek mi się troszeczkę nie podoba.
Naturalny aromat pomidora: naturalny :)
Barwnik: ekstrakt słodkiej papryki, ekstrakt cebuli, ekstrakt czosnku: zupełnie naturalne.
Oliwa z wytłoczyn oliwek: oliwa uzyskiwana przy użyciu substancji chemicznych z masy pozostałej z tłoczenia oliwek, tzw. wytłoków oliwnych. Masa ta zawiera niewielką ilość oliwy, która jest ekstrahowana za pomocą rozpuszczalnika. Następnie uzyskana oliwa podlega rafinacji (patrz opis powyżej). Jest to najniższej jakości dopuszczona do konsumpcji oliwa.

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/100g:
Wartość energetyczna: 417kcal/1752 kJ
Białko: 8,6g
Węglowodany: 62,1g
 w tym cukry: 2g
Tłuszcz: 12,6g
 w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 1,7g
Błonnik: 10,5g
Sód: 0,5g

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/35g:
Wartość energetyczna: 146kcal/612 kJ
Białko: 3g
Węglowodany: 21,7g
 w tym cukry: 0,7g
Tłuszcz: 4,4g
 w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 0,6g
Błonnik: 3,7g
Sód: 0,18g

WRAŻENIA: Przypominają smakiem chrupki kukurydziane posypane posypką warzywną, aczkolwiek krążki są bardziej wypieczone i chrupiące.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz pomysł, w jaki sposób wykorzystać dany produkt w kuchni? Podziel się z innymi. Nie wiesz, w jaki sposób "poradzić sobie" z danym artykułem? Zapytaj. Chcesz ocenić smak oraz jakość produktu? Twoja opinia jest bardzo ważna...