środa, 17 lipca 2013

Jogurt ZOTT Jogobella, wiśnia vs truskawka i poziomka

Należę do tych osób, które raczej z chęcią zjedzą na deser jogurcik niż batona. Zatem z ciekawością prześledzę skład wybranego jogurtu owocowego, w tym przypadku formy ZOTT.
Mam przed sobą dwa opakowania produktu o masie 175g (150g +25g gratis). Oczywiście nie dajmy się zwieść tej "szalonej" promocji - producent wie swoje.
Jogurt z truskawkami i poziomkami (9% owoców) - zawrotna ilość owoców!
SKŁAD: mleko, owoce (truskawki i sok truskawkowy z koncentratu, poziomki), mleko zagęszczone odtłuszczone, syrop glukozowo - fruktozowy, cukier, koncentrat soku z buraków czerwonych, aromat, żywe kultury bakterii.

Mleko: o jego zaletach już chyba nie muszę mówić...
Owoce (truskawki i sok truskawkowy z koncentratu, poziomki): niestety nie możemy policzyć na palcach ile owoców jest obecnych w naszym jogurcie. Oprócz wspomnianych owoców obecny jest również sok truskawkowy z koncentratu, czyli nic innego jak zagęszczony surowy sok truskawkowy.
Mleko zagęszczone odtłuszczone: najpierw chłodzone, przechowywane do momentu produkcji, następnie poddawane oczyszczaniu, odtłuszczaniu, normalizacji oraz pasteryzacji. Mleko pasteryzowane jest homogenizowane i zagęszczane. Zagęszczone mleko jest słodzone lub też nie, a następnie normalizowane i ponownie chłodzone. Kolejnym etapem jest krystalizacja mleka zagęszczonego i jego oziębianie.
Syrop glukozowo - fruktozowy: tajna bomba! A więc: otyłość, cukrzycy typu 2, zwiększony apetyt, zwiększony poziom cholesterolu i wiele, wiele innych...
Cukier: próchnica zębów, ciągłe uczucie głodu, w gorszych przypadkach zapalenie żołądka i jelita grubego, konieczność zwiększania dawki witaminy B, cukrzyca, otyłość, kamica żółciowa, choroby trzustki, zawał serca...
Koncentrat soku z buraków czerwonych: naturalny barwnik - 9% owoców przecież nie zabarwi bielutkiego jogurtu na intensywny, różowy kolor...
Aromat: nasz kochany aromat w roli składnika niosącego "woń" owoców...
Żywe kultury bakterii: bakterie, które przedostają się "szczęśliwie" do jelita grubego, gdzie osiedlają się i rozmnażają, wzmacniają naturalną mikroflorę jelitową, która stanowi barierę ochronną dla chorobotwórczych bakterii i bierze także udział w trawieniu niektórych składników pokarmowych. Jest również odpowiedzialna za syntezę witamin z grupy B(lepsza koncentracja i optymizm, prawidłowa praca układu nerwowego i pokarmowego, oddechowego, odpornościowego, uregulowana gospodarka węglowodanowa, prawidłowy wzrost organizmu i produkcja czerwonych krwinek, prawidłowe wytwarzanie energii z węglowodanów i tłuszczów, złagodzone stany zapalne organizmu, prawidłowa produkcja hormonów, lepszy wzrost włosów i ich pigmentacja, zapobieganie przedwczesnemu starzeniu, prawidłowa przemiana aminokwasów, komórki nerwowe zaopatrywane w glukozę, synteza przeciwciał i krwinek czerwonych, powstanie endorfin, kwasów nukleinowych) i witaminy K (produkcja aktywatorów krzepnięcia krwi w wątrobie i procesy metaboliczne układu kostnego przebiegają prawidłowo).Jogurt wiśniowy (9% owoców) - zawrotna ilość owoców!
SKŁAD: mleko, owoce (wiśnie i sok wiśniowy z koncentratu), mleko zagęszczone odtłuszczone, syrop glukozowo - fruktozowy, cukier, koncentrat soku z buraków czerwonych, koncentrat z marchwi, aronii i winogron, aromat, żywe kultury bakterii.
Koncentrat z marchwi, aronii i winogron: w celu nadania jogurtowi odpowiedniego smaku oraz barwy (no cóż, za mała ilość owoców).

O dziwo, bez względu na rodzaj, oba jogurty mają IDENTYCZNĄ wartość odżywczą.

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/100g:
Wartość energetyczna: 98 kcal/414 kJ
Białko: 3,5g
Węglowodany: 15,3g
Tłuszcz: 2,5g

WRAŻENIA: Jogurty są naprawdę słodkie, dość gęste. Można wyczuć w nich delikatny posmak naszej ukochanej chemii no i oczywiście kwaskowaty posmak owocowy. Owoce? "3 na 100g", aczkolwiek są to jogurty, w których jak na razie znalazłam najwięcej całych owoców. Kolor zazwyczaj dzięki barwnikom dość przypomina kolor owoców.

2 komentarze:

  1. Uwielbiam te jogurty, wiśniowy najlepszy :) I zawartość owoców, jak na jogurt jest duża, w żadnych innych jogurtach nie ma takiej ilości owoców co w Jogobelli.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gorąco polecam nowość jogobella breakfast. Super smak

    OdpowiedzUsuń

Masz pomysł, w jaki sposób wykorzystać dany produkt w kuchni? Podziel się z innymi. Nie wiesz, w jaki sposób "poradzić sobie" z danym artykułem? Zapytaj. Chcesz ocenić smak oraz jakość produktu? Twoja opinia jest bardzo ważna...