niedziela, 28 lipca 2013

Wafle ANDANTE z nadzieniem o smaku mlecznym

A teraz coś do herbatki - mniam - wafelki! Niestety, nie pokusiłam się, aby ich spróbować, ale znów musicie uwierzyć na słodki smak mojej mamie :) A więc mam przed sobą (puste) opakowanie wafelków ANDANTE z nadzieniem o smaku mlecznym, o masie 130g.
Spójrzmy, czy odegrają dobrą rolą w kategorii "ciasteczka"...
SKŁAD: mąka pszenna, cukier, olej roślinny (palmowy, kokosowy), mleko odtłuszczone w proszku 5%, serwatka w proszku, mąka sojowa, mleko pełne w proszku 2%, olej roślinny (słonecznikowy), emulgatory (lecytyny), skrobia kukurydziana, aromaty (etylowanilina, mleko skondensowane), żółtko jaja w proszku, substancje spulchniające (węglany sodu), sól, barwnik (karmel amoniakalny), przeciwutleniacze (wyciągi z rozmarynu).

Mąka pszenna: i tutaj zależy jaki typ, ale przypuszczam, że jeden z najniższych = najmniej składników mineralnych :(
Cukier: próchnica zębów, ciągłe uczucie głodu, w gorszych przypadkach zapalenie żołądka i jelita grubego, konieczność zwiększania dawki witaminy B, cukrzyca, otyłość, kamica żółciowa, choroby trzustki, zawał serca...
Olej palmowy: wątpliwy, ze względu na jego sposób produkcji...
Olej kokosowy: jest uznawany za jeden z najzdrowszych tłuszczy.
Mleko odtłuszczone w proszku: uzyskane w wyniku odparowanie mleka krowiego odtłuszczonego - poddanego obróbce cieplnej, dzięki czemu zawartość tłuszczu została obniżona do nie więcej niż 0,50 % (m/m). Musi być wzbogacane w syntetyczne witaminy :(
Serwatka w proszku:  nic nie mam do serwatki, ale w proszku?
Mąka sojowa: otrzymywana z nasion soi.
Mleko pełne w proszku: ale dlaczego w proszku??!! :(
Olej słonecznikowy: stosowany w niewielkich ilościach dobrze wpływa na organizm człowieka - obniża zły cholesterol we krwi, wzmacnia układ odpornościowy, pomaga też w trawieniu.
Lecytyna: tańsza alternatywa dla masła kakaowego. Również może ukrywać niedoskonałości wykorzystanych ziaren. Stosowana jest w przemyśle spożywczym jako substancja emulgująca w wyrobach cukierniczych. Jak dotąd nie jest uznawana za szkodliwą, aczkolwiek lecytyna sojowa jest produkowana z soi, której znaczne obszary na świecie są już genetycznie modyfikowane, stąd nie do końca jest to pewna informacja.
Skrobia kukurydziana: jest pozyskiwana z białych pręcików kukurydzy. Tak jak w przypadku innych rodzajów skrobi, nie należy z nią przesadzać.
Aromaty (etylowanilina, mleko skondensowane): mniam! Aromaty! :(
Żółtko jaja w proszku: w proszku? Naprawdę?:(
Węglany sodu: uważane za nieszkodliwe.
Sól: niewielka ilość nie zaszkodzi...Ale czy my zjadamy niewielkie ilości soli?
Karmel amoniakalny: odradza się jego częste spożycie (nie wypadł zbyt dobrze w testach na zwierzętach).
Wyciągi z rozmarynu: + .

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU:
Wartość energetyczna: 540 kcal/2260 kJ
Białko: 6g
Węglowodany: 59g
  w tym cukry: 31g
Tłuszcz: 31g
  w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 20g
Błonnik pokarmowy: 1g
Sól: 0,3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz pomysł, w jaki sposób wykorzystać dany produkt w kuchni? Podziel się z innymi. Nie wiesz, w jaki sposób "poradzić sobie" z danym artykułem? Zapytaj. Chcesz ocenić smak oraz jakość produktu? Twoja opinia jest bardzo ważna...