niedziela, 28 lipca 2013

Filety z makreli ODYSSEE w sosie pomidorowym

I czas na kolejne filety rybne w sosie pomidorowym... Mam przed sobą puszeczkę filetów z makreli w sosie pomidorowym marki ODYSSEE, o masie 170g (sos + ryba; masa samej ryby wynosi 85g).
SKŁAD: filety z makreli parowane 50%, sos pomidorowy - woda, koncentrat pomidorowy, cukier, olej roślinny, mąka ziemniaczana, sól spożywcza, cebula, substancje zagęszczające (guma guar/guma ksantanowa), seler, regulator kwasowości: kwasek cytrynowy, mieszanka przypraw i ich ekstrakty.

Filety z makreli parowane 50%: więcej, więcej!:(
Woda: nieszkodliwa...
Koncentrat pomidorowy: produkt spożywczy, który powstał w wyniku wysuszenia lub częściowego odwodnienia pomidorów wraz z dodatkowym utrwaleniem.
Cukier: próchnica zębów, ciągłe uczucie głodu, w gorszych przypadkach zapalenie żołądka i jelita grubego, konieczność zwiększania dawki witaminy B, cukrzyca, otyłość, kamica żółciowa, choroby trzustki, zawał serca...
Olej roślinny: powstają głównie z owoców oraz nasion roślin oleistych. Otrzymywane są w wyniku bezpośredniego wytłaczania lub za pomocą odpowiednich rozpuszczalników organicznych lub procesów filtrowania.
Mąka ziemniaczana: zawiera skrobię uzyskiwaną z bulw pędów ziemniaka.
Sól spożywcza: niewielka ilość nie zaszkodzi...Ale czy my zjadamy niewielkie ilości soli?
Cebula: wow, warzywo!:)
Guma guar: nie jest określone dopuszczalne dzienne jej spożycie oraz brak informacji na temat skutków ubocznych. U niektórych zbyt duże ilości mogą doprowadzić wzdęć.
Guma ksantanowa: nieszkodliwa, aczkolwiek w badaniach wykazano, że duże dawki powodowały biegunki u zwierząt.
Seler: ze względu na silny aromat...Ma właściwości odchudzające, ale powiedzmy szczerze - za dużo to go tu nie ma.
Kwas cytrynowy: występuje w ciągu przemiany materii u człowieka, nieszkodliwy w normalnych ilościach.
Mieszanka przypraw i ich ekstrakty: raczej nie zaszkodzi:))

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/170g:
Wartość energetyczna: 323 kcal
Białko: 21g
Węglowodany: 9g
Tłuszcz: 23g

WRAŻENIA: Przeraziło mnie to, że sos pomidorowy rozwarstwiał się - pojawiała się warstwa oleju i reszty sosu, który zresztą był słodki z pewnością i gęściejszy, tłuściejszy. W środku płat dość tłustej ryby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz pomysł, w jaki sposób wykorzystać dany produkt w kuchni? Podziel się z innymi. Nie wiesz, w jaki sposób "poradzić sobie" z danym artykułem? Zapytaj. Chcesz ocenić smak oraz jakość produktu? Twoja opinia jest bardzo ważna...