piątek, 19 lipca 2013

Kisiel DR. OETKER Słodka Chwila, smak jabłkowo-wiśniowy

Nie przepadam za deserem typu "kisiel" - wolę budyń. Aczkolwiek warto przyjrzeć się bliżej również temu deserowi. W opakowaniu znajduje się 31,5 proszku, który należy rozpuścić w 175 ml wrzącej wody i powstanie wtedy 206g deseru.
SKŁAD: cukier, skrobie, 2,8% jabłka suszone, 1,9% wiśnie liofilizowane, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, aromaty, sól, ekstrakt z czarnej marchwi i hibiskusa, barwnik (antocyjany), substancja wzbogacająca: witamina C.

Cukier: ah oh, nasz wspaniały bohater na I MIEJSCU! Jego działanie w wielu zakresach: próchnica zębów, ciągłe uczucie głodu, w gorszych przypadkach zapalenie żołądka i jelita grubego, konieczność zwiększania dawki witaminy B, cukrzyca, otyłość, kamica żółciowa, choroby trzustki, zawał serca...
Skrobie: praktycznie nic na ten temat - przypuszczam, że jest to skrobia ziemniaczana + kukurydziana, a więc nieszkodliwe.
Jabłka suszone: są doskonałym regulatorem trawienia, zwiększają odporność, dodają wdzięku skórze i włosom, a poza tym obniżają poziom cholesterolu - aczkolwiek jak na lekarstwo ich w tym produkcie.
Wiśnie liofilizowane: wiśnie poddane działaniu utrwalającemu żywność, które polega odwodnieniu surowca wykorzystując sublimację lodu tzn. przejście wody ze stanu stałego od razu w parę wodną. Liofilizacja jest procesem, który zapewnia trwałość produktu, zachowanie jego kształtu, barwy, składników mineralnych i witamin oraz wszystkie wartości odżywcze. Wiśni w tym deserze również jak na lekarstwo:(
Kwas cytrynowy: występuje w ciągu przemiany materii u człowieka, nieszkodliwy w normalnych ilościach.
Aromaty: mała ilość owoców - trzeba więc dodać aromacików:(
Sól: niewielka ilość nie zaszkodzi...Ale czy my zjadamy niewielkie ilości soli?
Ekstrakt z czarnej marchwi i hibiskusa: szybko!szybko!idealny kolor potrzebny!
Barwnik (antocyjany): barwienia deseru ciąg dalszy...
Substancja wzbogacająca: witamina C: jest jej mnóstwo w świeżych owocach i warzywach, uwierzcie!

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/206g (%GDA):
Wartość energetyczna: 130 kcal/554 kJ (6%)
Białko: 0,2g (0%)
Węglowodany: 32,5g (12%)
  w tym cukry: 20,6g (23%) UWAGA!
Tłuszcz: 0,2g (0%)
  w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 0,2g (0%)
Błonnik pokarmowy: 1g (4%)
Sód: 0,02g (1%)
Witamina C: 30,9mg (39%)

WRAŻENIA: Kisiel, jak kisiel - praktycznie sam cukier i woda w wersji kwaskowatej. Niezbyt gęsty, ani zbyt rzadki. Kawałeczków owoców jak na lekarstwo,jakieś tam kawałeczki jabłka w wersji "mini" się znajdą. Kolor intensywny - dzięki barwnikowi.

1 komentarz:

  1. "Skrobie: praktycznie nic na ten temat - przypuszczam, że jest to skrobia ziemniaczana + kukurydziana, a więc nieszkodliwe."
    Błąd ! skrobi naturalnej nie rozpuścisz w gorącej wodzie bo zaraz się zbryli. W tych kisielach jest skrobia modyfikowana w taki sposób by się od razu nie zbryliła w pierwszym kontakcie z gorącą wodą. Jeżeli nie wiemy jaka to skrobia (tajemnica producentów)to nie ma pewności, że jest nieszkodliwa.

    OdpowiedzUsuń

Masz pomysł, w jaki sposób wykorzystać dany produkt w kuchni? Podziel się z innymi. Nie wiesz, w jaki sposób "poradzić sobie" z danym artykułem? Zapytaj. Chcesz ocenić smak oraz jakość produktu? Twoja opinia jest bardzo ważna...