czwartek, 18 lipca 2013

Biszkopty RODINE

 Gdy ostatnio wyjeżdżałam na "wypoczynek w warunkach polowych" zakupiłam w Biedronce dwie paczuszki tych właśnie biszkopcików. Wszystkim smakowały, mnie również. Zresztą biszkopty zazwyczaj każdemu smakują - nie są aż tak bardzo słodkie, ale za to lekkie. Przyjrzyjmy się im zatem bliżej.
Mam przed sobą paczkę 180g biszkoptów marki RODINE. Producent sugeruje, aby za jedną porcję przyjąć 3 ciastka, które mają łączną masę ok. 15g. W paczce więc znajduje się 12 takich porcji. 1 ciasteczko ma masę ok. 5g.
SKŁAD: mąka pszenna, jaja, cukier, skrobia ziemniaczana, glukoza, emulgatory: E471, E475; substancja spulchniająca: E503 (ii), olej roślinny rzepakowy, aromat, sól, barwnik: beta-karoten.

Mąka pszenna: i tutaj zależy jaki typ, ale przypuszczam, że jeden z najniższych = najmniej składników mineralnych :(
Jaja: zapomniane bogactwo :)
Cukier: a więc próchnica zębów, ciągłe uczucie głodu, w gorszych przypadkach zapalenie żołądka i jelita grubego, konieczność zwiększania dawki witaminy B, cukrzyca, otyłość, kamica żółciowa, choroby trzustki, zawał serca...
Skrobia ziemniaczana: skrobia dzięki związanym cząsteczkom glukozy w długie łańcuchy, uwalniana jest powoli, przez co potrawa syci na dłuższy czas. Trzeba jednak pamiętać, że nie należy z nią przesadzać.
Glukoza: no czyli cukier...
E471: uważane za nieszkodliwe.
E475:  syntetyczne, uważane za nieszkodliwe.
E503:  syntetyczny, normalnie nieszkodliwy. Sole amonowe mogą w dużych dawkach, które nie występują w żywności, doprowadzić do nadmiernego zakwaszenia krwi.
Olej roślinny rzepakowy: nie zawiera cholesterolu, za to posiada więcej kwasu omega-3 niż sławna oliwa z oliwek. Olej ten może być spożywany w trakcie diety odchudzającej, bowiem zawiera profil kwasów tłuszczowych wspierających proces chudnięcia.
Aromat: lepiej żeby go nie było...
Sól: niewielka ilość nie zaszkodzi...Ale czy my zjadamy niewielkie ilości soli?
Barwnik (beta-karoten): po to, żeby nasze biszkopty miały piękny, złocisty kolor:(

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/100g:
Wartość energetyczna: 289 kcal/1222 kJ
Białko: 6g
Węglowodany: 55g
  w tym cukry: 35g 
Tłuszcz: 5g
   w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 1,2g
Błonnik: 0,1g
Sód: 0,3g


WRAŻENIA: Biszkopty są mięciutkie, mają przyjemny biszkoptowy posmak, nawet rozpływają się w ustach. Na szczęście nie są aż za bardzo słodkie, jak inne. Kruszą się dość po przecięciu, aczkolwiek w swojej formie są zbite. Mają złocisty, brązowy kolor.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz pomysł, w jaki sposób wykorzystać dany produkt w kuchni? Podziel się z innymi. Nie wiesz, w jaki sposób "poradzić sobie" z danym artykułem? Zapytaj. Chcesz ocenić smak oraz jakość produktu? Twoja opinia jest bardzo ważna...