poniedziałek, 15 lipca 2013

Jogurt DANONE Activia Naturalna

Postanowiłam dziś rzucić okiem na słynne produkty firmy DANONE, które do swojej diety włącza wiele Polek. Bohaterem notatki będzie jogurt "Activia Naturalna" - a więc bez żadnych dodatków. Producent zachwala swój produkt podkreślając, iż jest to jogurt  ze szczepem bakterii ActiRegularis (Bifidobacterium DN173010).
Opakowanie 175g zawiera 1,4 sugerowanej porcji - jest to dość niepraktyczne, gdyż osobie, która kieruje się "porcjowaniem" zakupionej żywności, pozostaje po spożyciu posiłku 0,4 porcji, którą musi jak najszybciej wykorzystać.
SKŁAD: mleko, odtłuszczone mleko w proszku, białka mleka, żywe kultury bakterii mlekowych.

Mleko: o jego zaletach już chyba nie muszę mówić...
Odtłuszczone mleko w proszku: uzyskane w wyniku odparowanie mleka krowiego odtłuszczonego - poddanego obróbce cieplnej, dzięki czemu zawartość tłuszczu została obniżona do nie więcej niż 0,50 % (m/m). Musi być wzbogacane w syntetyczne witaminy :(
Białka mleka: głównie kazeina, która jest białkiem najbardziej przydatnym jako materiał budulcowy do syntezy hemoglobiny i białek osocza krwi, ale jednocześnie to główny alergen mleczny. A więc UWAGA ALERGICY!
Żywe kultury bakterii: bakterie, które przedostają się "szczęśliwie" do jelita grubego, gdzie osiedlają się i rozmnażają, wzmacniają naturalną mikroflorę jelitową, która stanowi barierę ochronną dla chorobotwórczych bakterii i bierze także udział w trawieniu niektórych składników pokarmowych. Jest również odpowiedzialna za syntezę witamin z grupy B(lepsza koncentracja i optymizm, prawidłowa praca układu nerwowego i pokarmowego, oddechowego, odpornościowego, uregulowana gospodarka węglowodanowa, prawidłowy wzrost organizmu i produkcja czerwonych krwinek, prawidłowe wytwarzanie energii z węglowodanów i tłuszczów, złagodzone stany zapalne organizmu, prawidłowa produkcja hormonów, lepszy wzrost włosów i ich pigmentacja, zapobieganie przedwczesnemu starzeniu, prawidłowa przemiana aminokwasów, komórki nerwowe zaopatrywane w glukozę, synteza przeciwciał i krwinek czerwonych, powstanie endorfin, kwasów nukleinowych) i witaminy K (produkcja aktywatorów krzepnięcia krwi w wątrobie i procesy metaboliczne układu kostnego przebiegają prawidłowo).

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/100g:
Wartość energetyczna: 69kcal/289 kJ
Białko: 4,5g
Węglowodany: 5,1g
  w tym cukry: 5,1g
Tłuszcz: 3,4g
  w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 2,1g
Błonnik: 0g
Sód: 0,06g

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/125g (% GDA*):
Wartość energetyczna: 86 kcal/361 kJ (4%)
Białko: 5,6g (11%)
Węglowodany: 6,4g (2%)
  w tym cukry: 6,4g (7%)
Tłuszcz: 4,3g (6%)
  w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 2,7g (13%)
Błonnik: 0g (0%)
Sód: 0,08g (3%)

*GDA- Wskazane Dzienne Spożycie dla przeciętnej osoby dorosłej, indywidualne zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze może być wyższe lub niższe w zależności od płci, wieku, wysiłku fizycznego i innych czynników.

WRAŻENIA: Jogurt posiada wyraźnie kremową konsystencję, nie jest ani zbyt rzadki ani też bardzo gęsty, w smaku lekko kwaskowaty, bardzo kremowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz pomysł, w jaki sposób wykorzystać dany produkt w kuchni? Podziel się z innymi. Nie wiesz, w jaki sposób "poradzić sobie" z danym artykułem? Zapytaj. Chcesz ocenić smak oraz jakość produktu? Twoja opinia jest bardzo ważna...