niedziela, 1 września 2013

Cukierki ZOZOLE Musss Mieszko

ZOZOLE - pamiętam, jak przez pewien okres czasu w naszej szkole wszyscy się na nie "rzucali". Te czasy już wprawdzie minęły, ale nie zaszkodzi sprawdzić składu tych cukierków. Jedna taka paczuszka ma masę 75g, a każdy cukierek 5g. 
SKŁAD: cukier, syrop glukozowy, kwas cytrynowy, wodorowęglan sodu, zagęszczony sok owocowy, aromat, barwnik: ekstrakt z papryki, kurkumina.

Cukier: próchnica zębów, ciągłe uczucie głodu, w gorszych przypadkach zapalenie żołądka i jelita grubego, konieczność zwiększania dawki witaminy B, cukrzyca, otyłość, kamica żółciowa, choroby trzustki, zawał serca...
Syrop glukozowy: zagęszczony wodny roztwór cukrów prostych i wielocukrów. Nie zdziwiłabym się, gdyby przez nagły spadek cukru we krwi po dużym wzroście, Wasz organizm zareagowałby "napadem" na jedzenie.
Kwas cytrynowy: występuje w ciągu przemiany materii u człowieka, nieszkodliwy w normalnych ilościach.
Wodorowęglan sodu: uważane za nieszkodliwe.
Zagęszczony sok owocowy: :)
Aromat: tylko jaki?:(
Ekstrakt z papryki: całkiem naturalny.
Kurkumina: całkiem naturalna.

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/5g:
Wartość energetyczna: 26 kcal
Białko: 0g
Węglowodany: 6,4g 
Tłuszcz: 0g

WRAŻENIA: Cukierki są bardzo słodkie, z drugiej strony jednak proszek znajdujący się w ich środku jest kwaskowaty, można wyczuć w nich posmak pomarańczy i cytryny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz pomysł, w jaki sposób wykorzystać dany produkt w kuchni? Podziel się z innymi. Nie wiesz, w jaki sposób "poradzić sobie" z danym artykułem? Zapytaj. Chcesz ocenić smak oraz jakość produktu? Twoja opinia jest bardzo ważna...