poniedziałek, 2 września 2013

Cukierki WERTHER'S ORIGINAL Storck

Nie wiem dlaczego, ale opakowanie tych cukierków zawsze przywodziło mi na myśl wspomnienie starej tradycji - takich babcinych wyrobów. Sprawdźmy zatem, czy są aż tak naturalne...Opakowanie karmelków o smaku śmietankowym WERTHER'S ORIGINAL ma masę 90g (1 cukierek=5g, w opakowaniu jest więc 18 cukierków).
SKŁAD: cukier, syrop glukozowy, śmietanka 7%, serwatka słodka skondensowana, masło 4,5%, syrop sacharozowy, sól, tłuszcz mleczny, lecytyna sojowa, wanilina.

Cukier: próchnica zębów, ciągłe uczucie głodu, w gorszych przypadkach zapalenie żołądka i jelita grubego, konieczność zwiększania dawki witaminy B, cukrzyca, otyłość, kamica żółciowa, choroby trzustki, zawał serca...
Syrop glukozowy: zagęszczony wodny roztwór cukrów prostych i wielocukrów. Nie zdziwiłabym się, gdyby przez nagły spadek cukru we krwi po dużym wzroście, Wasz organizm zareagowałby "napadem" na jedzenie.
Masło: źródło kwasów tłuszczowych nasyconych.
Syrop sacharozowy: cukrowo...
Sól: niewielka ilość nie zaszkodzi...Ale czy my zjadamy niewielkie ilości soli?

Tłuszcz mleczny: jest przede wszystkim źródłem energii, ale zawiera również w swoim składzie witaminę A, D oraz E.
Lecytyna sojowa: jak dotąd nie jest uznawana za szkodliwą, aczkolwiek lecytyna sojowa jest produkowana z soi, której znaczne obszary na świecie są już genetycznie modyfikowane, stąd nie do końca jest to pewna informacja.
Wanilina: spożywana w zbyt dużych ilościach może powodować u osób wrażliwych różnego rodzaju podrażnienia skóry, egzemę, a nawet zapalenie skóry.

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/5g:
Wartość energetyczna: 21 kcal
Białko: 0g
Węglowodany: 4,3g 
Tłuszcz: 0,4g

WRAŻENIA: Cukierki są bardzo słodkie, z nutą mlecznego posmaku - to takie karmelki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz pomysł, w jaki sposób wykorzystać dany produkt w kuchni? Podziel się z innymi. Nie wiesz, w jaki sposób "poradzić sobie" z danym artykułem? Zapytaj. Chcesz ocenić smak oraz jakość produktu? Twoja opinia jest bardzo ważna...