czwartek, 7 listopada 2013

Chrzan tarty (Horseradish) POLONAISE

A ten właśnie produkt jest popularny przede wszystkim w Wielkanoc, jako idealny dodatek do jajek. Mam tutaj na myśli chrzan tarty, a w tym artykule akurat Horseradish POLONAISE, Product of Poland. Cały słoiczek ma masę 180g. Produkt należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Po otwarciu przechowywać w lodówce.
SKŁAD: Chrzan, cukier, ocet spirytusowy, woda, sól, kwas cytrynowy - regulator kwasowości, olej roślinny, mleko w proszku, substancja konserwująca E 223.

Chrzan: czyli przede wszystkim glikozydy siarkocjanowe oraz sole mineralne takie jak potasowe, magnezowe, wapniowe i żelazowe, witamina C, olejek lotny oraz fitoncydy.
Cukier: próchnica zębów, ciągłe uczucie głodu, w gorszych przypadkach zapalenie żołądka i jelita grubego, konieczność zwiększania dawki witaminy B, cukrzyca, otyłość, kamica żółciowa, choroby trzustki, zawał serca...
Ocet spirytusowy: spożywany w małych ilościach ma pozytywny wpływ na nasz apetyt oraz ułatwia trawienie. Natomiast nadmiar jego może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu.
Woda: nieszkodliwa :)
Sól: niewielka ilość nie zaszkodzi...Ale czy my zjadamy niewielkie ilości soli?
Kwas cytrynowy: występuje w ciągu przemiany materii u człowieka, nieszkodliwy w normalnych ilościach.
Olej roślinny: pozbawiony cholesterolu. Może to być olej palmowy...
Mleko w proszku: ale dlaczego w proszku?:(
E 223: syntetycznie otrzymywany konserwant i przeciwutleniacz. Odradza się jego częste spożywanie.

WARTOŚĆ ODŻYWCZA PRODUKTU/100g:
Producent nie odpowiedział jeszcze na nasze pytania co do kaloryczności i wartości odżywczej wyżej wymienionego produktu. 

WRAŻENIA: Chrzan starty, jak to chrzan - ostry, ale tutaj smak został podkreślony jeszcze octem i cukrem, w postaci "papki" z wyczuwalnymi "włókienkami" chrzanu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz pomysł, w jaki sposób wykorzystać dany produkt w kuchni? Podziel się z innymi. Nie wiesz, w jaki sposób "poradzić sobie" z danym artykułem? Zapytaj. Chcesz ocenić smak oraz jakość produktu? Twoja opinia jest bardzo ważna...